Domácí bělení

Co je důležité vědět…

  • Barvu vašich zubů může ovlivnit častá konzumace některých potravin a nápojů jako jsou borůvky, čokoláda, káva, černý čaj. Také cigarety a některé léky, např. antibiotika a léky s obsahem tetracyklinu se mohou podílet na změně barvy Vašeho chrupu.
  • Bělení zubů je sice dlouhodobá záležitost, avšak ne trvalá. Úspěšnost, výsledný odstín, stejně jako trvání účinku, jsou faktory individuální.
  • Vlastní barvu zubů můžete zesvětlit jen o pár odstínů (jestliže má někdo velmi žluté zuby, extrémně bílé barvy nedocílí ani drahými postupy).
  • Ne všechny zuby je možno bělit. Některé barevné odstíny nebo i defekty zubů nejsou pro bělení vhodné.
  • Odstín výplní, keramických korunek či můstků zůstává stejný i po bělení, bělící gel je nedokáže zesvětlit či úplně vybělit.
  • Bělení zubů není vhodné pro všechny. Pokud jste těhotná či kojíte, měla byste bělení zubů zvážit. Dalšími faktory pro odložení bělení zubů je nízký věk či zánět dásní.

Před vlastní procedurou je nutné mít chrup bez kazů, dásně bez zánětu, zubního kamene a pigmentu. Tento fakt posoudí při první návštěvě dentální hygienistka, která určí postup bělení a provede dentální hygienu, čímž „připraví“ Váš chrup k bělení. Tím také docílí bělení většího efektu. Dále Vás také poučí o správné zubní hygieně a péči o chrup, abyste podpořili dlouhodobější účinek celé procedury.

Jak bělení probíhá:

Při první návštěvě Vám dentální hygienistka zhotoví otisky horních a dolních zubů (za předpokladu, že jsou zdravé!). V laboratoři pak přesně na míru zhotoví nosiče bělícího gelu z měkké průsvitné fólie, které pak lze použít doma. Naplní se gelem a nosí se zpravidla několik hodin denně, většinou ve spánku. Bělení v tomto případě zabere několik dní. I když je tato procedura domácí, je prováděna pod kontrolou a instrukcemi dentální hygienistky.

Během bělení se nedoporučuje konzumace barevných nápojů (káva, víno, černý čaj, džusy,…), některých potravin, kouření a u žen používání barevných rtěnek.

Cena bělení, včetně zhotovení nosičů, dvou stříkaček bělícího gelu a návštěv dentální hygienistky, je 4000 Kč.